Brand - Black and Decker. Product - Laser Circular Saw Kit. Colour - Multicolour. Power - 240V, 1500W. Depth of Cut 65mm. No Load Speed 5000 rpm. Blade Diameter 190mm. Bore Size 16mm. Bevel Cut - 0 - 45. Supplied with - Kit Box Dust Extraction TCT Blade Parallel Guide Sight Line Facility Integral Laser 3 Metre Cable. Classic design with a contemporary feel. Premium quality product. Easy to use. Wipe-clean finish. Eye catching design. Durable material which serves for a long using time. Strong and Lightweight. Ready to use. Great value for money. MPN - KS1500LK-GB. EAN - 5035048179826.Customers Viewing This Page May Be Interested in These Sponsored Links
Advertisement | Ad feedback
Technical Details
Boxed-Product Weight: 8700.00g
Quick Code: QCHO028987
Item model number: KS1500LK-GB
Search Tags Associated With This Product
Reviews
Questions & Answers
Email a friend about this product!
Seen a mistake on this page? Tell us about it!
Your Recent History
Best Furniture Fittings Screw Inter Nickel And Silver M6 X 29mm And M6 X 14m 25Pk FB081